PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny: w środę święto Narodzenia NMP przypada 103 rocznica narodzin dla nieba (†8.09.1918r) bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela Salwatorianów. W tym dniu bracia i księża Salwatorianie składają i odnawiają śluby zakonne. Polecamy się w waszym modlitwom. Z racji święta Narodzenia NMP, na Mszy św. o g. 18.30 pobłogosławimy ziarno na zasiew oraz nasiona.

2. Z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Zakupione zostały do obu Kościołów bezpieczne bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Korzystajmy z kropielnic i cieszmy się, że do naszych Kościołów wróciła woda święcona.

4. Dziś po Mszy św. z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych o g. 800 i 1200 zmiana tajemnic różańcowych, w Piortkowiczkach o g. 945.

5. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Z tej racji po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na ten cel. Bóg zapłać

6. Do czasu znalezienia nowego opiekuna kaplicy wstrzymujemy odprawianie Mszy św. Mszy św. niedzielnych o g. 1100 w Wiszni Małej.

7. 15 września br. przypada w naszej parafii liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Na uroczystość odpustową zapraszamy w niedzielę 19 września. Suma odpustowa o g. 12:00 podczas której będziemy także dziękować za zebrane plony. O wystrój Kościoła prosimy mieszkańców Wysokiego Kościoła.

8. W dniach 17/18.09 br. jest planowana Pielgrzymka Duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Program czuwania zaczyna się o 16.45, a kończy Mszą św. – Maryjną Pasterką o 24.00. Szczegółowy Program Czuwania w gablocie.

9. Mężczyźni św. Józefa organizują wyjazd mężczyzn na „Oblężenie Jasnej Góry” dnia 18.09.2021. W zakrystii można otrzymać kontakt do organizatora p. Ryszarda Adamusa. Szczegółowe informacje na plakatach.

10. 19.09.2021 o g. 16.00 wyruszy Procesja Dziękczynno-Błagalna w intencji Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława. Procesja wyruszy z Bazyliki św. Elżbiety. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

11. Za tydzień II niedziela miesiąca tacę przeznaczamy na remont Kościoła w Piotrkowiczkach.

12. Za tydzień na Mszę św. o g. 12.00 zapraszam rodziców i dzieci, pragnące przyjąć I Komunię św. w roku 2022 roku. Po Mszy św. na spotkanie organizacyjne.

13. W niedzielę 26 września na Mszę św. na g. 12.00 zapraszamy rodziców i młodzież klas ósmych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kwestii bierzmowania w roku 2022.

14. Liczenie wiernych praktykujących niedzielne Msze św. i przystępujących do Komunii Świętej przypada na 26 września br.

15. Informacje dotyczące zakupu nowej Figury Niepokalanego Serca NMP podam później. Jednocześnie dziękujemy za składane ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.

16. Wójt Gminy Wisznia Mała przypomina, że do 30 września br. na terenie całego kraju prowadzony jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

17. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy religijnej i zakupu Gościa Niedzielnego.

18. Dziękujemy za ofiary, które składacie na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

19. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zachowujmy bezpieczny dystans, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.

20. Święty Michale Archaniele…

21. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy opieki Matki Najświętszej i obfitości Bożych darów.