XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

8.08.2021

1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca; w środę wspomnienie św. Klary; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana.
  2. W następną niedzielę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poświęcimy kwiaty i zioła. W tym dniu przypada 101 rocznica Cudu nad Wisłą.
  3. 15 sierpnia dodatkowe ofiary zbierane po Mszach św. przeznaczamy na odbudowę i budowę Kościołów Archidiecezji Wrocławskiej. Bóg zapłać.
  4. Bliższe informacje o zakupie nowej Figury Niepokalanego Serca NMP podamy w późniejszym czasie.
  5. W miniony wtorek 3 sierpnia w Wysokim Kościele gościliśmy pielgrzymów udających się do Częstochowy. Wyrażamy naszą wdzięczność naszym parafianom i sympatykom naszej parafii za dostarczone dary, które przekazaliśmy pielgrzymom. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas z p. Prezes na czele i wszystkim, którzy wsparli pomocą Caritas w organizacji i przygotowaniu posiłków dla pielgrzymów. Wyrazy wdzięczności kieruję pod adresem kierownictwa i pracowników piekarni Jul-Ka w Krynicznie za charytatywny wypiek chleba i bułek. Dziękuję także Przyjaciołom z Cukierni Beza za ciasto i pączki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję ugoszczenia pielgrzymów. Za okazaną pomoc Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy religijnej Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękujemy za ofiary pieniężne i w tzw. naturze. Bóg zapłać.
  8. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos, dezynfekujmy ręce.
  9. Parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy dalszej opieki Matki Najświętszej i obfitości Bożych darów.
  10. Święty Michale Archaniele…