PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[1.08.2021]

1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień: w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana; w piątek święto Przemienienie Pańskie; w sobotę bł. Edmunda Bojanowskiego.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwę za kapłanów, w piątek skorzystajmy z sakramentu pokuty i powierzmy się Boskiemu Sercu Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Msze Święte w dni powszednie: w kościele parafialnym o godzinie 1830 (sobotnia Msza św. ma charakter niedzielny), w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 1730.
  4. Msze święte niedzielne i świąteczne w czasie wakacji: w kościele parafialnym o g. 800, 1100,1200; w Piortkowiczkach 945.
  5. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w środy i w piątki po wieczorowej Mszy św. do 2000. W sprawach pilnych (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza wyznaczonymi godzinami.
  6. Informacje dotyczące Figury Niepokalanego Serca NMP podamy w najbliższym czasie… Jednocześnie dziękujemy za składane ofiary na zakup nowej. Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy za dary, które przynosicie na plebanię dla ugoszczenia pielgrzymów, którzy zatrzymają się w Wysokim Kościele w dniu 3 sierpnia około g. 14.30. Prosimy o dostarczenie darów do 2.08.2021. B  óg zapłać.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne i w tzw. naturze na utrzymanie parafii.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i czytania prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  10. Według obowiązujących przepisów sanitarnych, dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii w kościele, zakrywajmy usta i nos, dezynfekujemy ręce.
  11. Solenizantom i jubilatom miesiąca sierpnia życzymy obfitości Boży łask i darów za przyczyną Matki Najświętszej.
  12. Święty Michale Archaniele…

Z błogosławieństwem duszpasterskim
 Księża Salwatorianie