XV NIEDZIELA ZWYKŁA

[11.07.2021]

1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień:
    We wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta, pustelników, w czwartek św. Brunona, w piątek NMP z Góry Karmel.
  2. Dziękujemy za tacę złożoną na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Msze Święte w dni powszednie: w kościele parafialnym o godzinie 1830, (sobotnia Msza św. ma charakter niedzielny), w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 1730.
  4. Msze święte niedzielne i świąteczne w czasie wakacji: w kościele parafialnym o g. 800, 1100,1200; w Piortkowiczkach 945.
  5.  W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w środy i w piątki po wieczorowej Mszy św. do 2000. W sprawach pilnych (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza wyznaczonymi godzinami.
  6. Według obowiązujących przepisów sanitarnych, dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos, dezynfekujemy ręce.
  7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i czytania prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne i w tzw. naturze przeznaczone na utrzymanie parafii.
  9. Z bólem informujemy, że 6.07.2021 uległa załamaniu konstrukcja podtrzymująca Figurę Matki Bożej w głównym ołtarzu. W związku z tym, że figura wypadła z ołtarza, uległa zniszczeniu. Podjęliśmy działania w celu jej rekonstrukcji lub zdobycia nowej. Więcej informacji podamy w późniejszym czasie.
  10. Święty Michale Archaniele…

Z błogosławieństwem duszpasterskim
ks. Emanuel Rus SDS