27.06.2021                                       XIII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczęły się wakacje. Przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.
3. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych Msze święte, będą sprawowane w następującym porządku:
- w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 11.00 i 12.00
- w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45
Nie będzie więc Mszy świętej: w soboty w Pierwoszowie o godzinie 17.00, oraz w niedziele w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.
Powrócimy do nich po wakacjach, tj. we wrześniu.
4. W okresie wakacyjnym od lipca do końca sierpnia Msza święta wieczorna w sobotę o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
5. Informujemy, że w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w środy i w piątki po wieczornej Mszy świętej w godzinach od 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
7. W pierwszy czwartek, 2 lipca o godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo adoracyjno-powołaniowe, a po nim Msza święta w intencji dzieła powołań w kościele parafialnym zamówiona przez wspólnotę Margaretek. Wspólnotę Margaretek oraz Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
8. W pierwszy piątek spowiedź święta będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
9. W miesiącu lipcu w pierwszą Sobotę miesiąca odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.
10. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
11. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek- uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zachęcamy Was do modlitwy w intencji Papieża Franciszka; w sobotę- święto św. Tomasza Apostoła. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Renatę Hołowińską z Mienic i Zenona Stankowskiego z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…...