20.06.2021                                           XII  niedziela      okres zwykły

1. W kościele parafialnym litania do Serca Pana Jezusa jest odmawiana codziennie po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach w piątek i w niedzielę również po Mszy świętej wieczornej.
  2. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej z Wiszni Małej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zostanie odprawiona w kościele parafialnym w czwartek, tj. 24 czerwca o godzinie 18.30. Pół godziny przed Mszą świętą będzie dla nich okazja do spowiedzi świętej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. Informujemy, że ofiara ze wszystkich Mszy świętych w zeszłą niedzielę na dalszy remont Kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.590 złotych. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Z dniem 1 lipca nastąpią zmiany w naszej wspólnocie kapłańskiej i zakonnej. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady odchodzi od nas do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich jako pomoc duszpasterska Ksiądz Proboszcz Józef Sadkiewicz SDS.  Mszę świętą za dar posługi w naszej wspólnocie parafialnej Ksiądz Proboszcz odprawi w przyszłą niedzielę – 27 czerwca w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
    Z początkiem lipca swoją posługę w naszej parafii rozpocznie Ksiądz Emanuel Rus jako proboszcz i ekonom domu zakonnego oraz Ksiądz Janusz Kaliciak jako pomoc duszpasterska i rekolekcjonista.
  5. Duszpasterstwo Parafii przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
  6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek -uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.