06.06.2021                                          X niedziela     okres zwykły

1.  Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie, do czwartku włącznie, przez udział we Mszy świętej i procesji uwielbiamy Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Procesje odbywają się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po nich odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i wszystkich wiernych.  W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków.  W Piotrkowiczkach poświęcenie będzie w piątek.
  2. Od czwartku w naszej Archidiecezji rozpoczynamy całodobowe adoracje prowadzone przez poszczególne parafie. Naszej parafii przypadnie dwanaście godzin adoracyjnych. Od północy z poniedziałku na wtorek do godziny 12.00 w południe (0.00 – 12.00). Przez cały czas adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.  Proponujemy godziny adoracji dla poszczególnych miejscowości, które wywieszone są na drzwiach wejściowych i w gablotce. Jeśli nie mamy możliwości uczestnictwa w modlitwie o wyznaczonych godzinach, zachęcamy brać udział w innych możliwych.  Zróbmy wszystko, aby Pan Jezus wystawiony w Najświętszym Sakramencie nie pozostawał osamotniony w kościele.
  3.  W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Natomiast w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4.  Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, 13 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00.  Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów.  Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Ksiądz Albert Poloczek z Wrocławia. W związku z tym prosimy mieszkańców Machnic o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców z Mienic i Piotrkowiczek kościoła filialnego.
  5. Z okazji odpustu w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 nie będzie Mszy świętej.
  6. W tym dniu na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dziewczynki do sypania kwiatków, liturgiczną służbę ołtarza, przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział.  Z okazji święta patronalnego naszej parafii można zyskać odpust zupełny.
  7. W przyszłą niedzielę taca zbierana na wszystkich Mszach świętych będzie przeznaczona na dalszy remont kościoła w Piotrkowiczkach. Wszystkim, którzy złożą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8.  Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nas ofiarą pieniężną, a ostatnio także produktami żywnościowymi.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.