30 maj  2021 roku

1. W czwartek, 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W związku z tym już dzisiaj chcemy podać kilka informacji:
    - W Piotrkowiczkach uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 9.30, a po jej zakończeniu wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Spacerową i Świerkową. Pierwszy ołtarz będzie przy pomniku przed kościołem;  drugi ołtarz przy krzyżu;  trzeci przy ogrodzeniu świetlicy na ulicy Świerkowej i czwarty przy krzyżu na placu kościelnym. Prosimy te osoby, które przygotowują ołtarze aby zajęły się  i w tym roku ich przygotowaniem.
    - W Wysokim Kościele główna Msza święta będzie o godzinie 12.00, a na jej zakończenie będzie uroczysta procesja do czterech ołtarzy zbudowanych w tych samych miejscach, jak to było dotychczas. Mieszkańców z Pierwoszowa z tzw. „Górki” prosimy aby w tym roku przygotowały trzeci ołtarz przy kościele parafialnym.
    - Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach Służbę Liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy także mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi.
    - Prosimy aby nadal zachować obowiązujące przepisy państwowe i sanitarne w związku z dalej istniejącym stanem epidemicznym.
    - W tym dniu nie ma Mszy świętych  o godzinie 8.00 , 11.00 i  o godzinie 18.00.
    - Pozostaje Msza święta o godzinie 16.45 w Wysokim Kościele.
  2. W ramach Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy świętej wieczornej, (od piątku) odbywać się będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wiernych i dzieci do sypania kwiatków.
  3. Od wtorku przez cały miesiąc czerwiec będzie odmawiana codziennie w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele również po Mszy wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta dla wszystkich będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  6. W najbliższą sobotę, tj. w pierwszą miesiąca odwiedzimy chorych i ludzi starszych od godziny 9.00.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek– wspomnienie św. Justyna, męczennika; w sobotę - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowej lektury Gościa Niedzielnego!