23.05.2021

1. Na nabożeństwo majowe o godzinie 18.00  i Mszę świętą w ramach Białego Tygodnia zapraszamy od jutra do piątku dzieci Pierwszokomunijne. W dniu jutrzejszym po zakończonej Mszy świętej dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.  Bardzo prosimy, aby w czasie Białego Tygodnia wszystkie dzieci same siedziały po obu stronach w dwóch ławkach.
  2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Wielkanocny. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte zostaną odprawione w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim kościele o godzinie 18.30.
  3. Nabożeństwo majowe jest odprawiane w tygodniu w kościele parafialnym o godzinie 18.00, a w Piotrkowiczkach do piątku o godzinie 17.00. W niedzielę w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30, a w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 16.45. Zachęcamy również do tradycji śpiewania pieśni maryjnych i modlitwy przy krzyżach czy kapliczkach parafii.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Przenajświętszej Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które jeszcze nie skorzystały z wypełnienia przykazania kościelnego, prosimy aby to uczynili do najbliższej niedzieli.
  5. W najbliższą niedzielę, 30 maja o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza święta dla dzieci, które pragną przeżyć swoją Rocznicę Komunii Świętej.
  6. Prosimy aby osoby niezwiązane z uroczystością rocznicową nie uczestniczyli w niedzielę na tej Mszy świętej. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00.
  7. Próby dla tych dzieci będą w tym tygodniu w środę i czwartek o godzinie 16.30. Natomiast spowiedź dla nich, ich rodziców i rodzeństwa będzie w sobotę, 29 maja o godzinie 17.00.
    W tym tygodniu obchodzimy:

- w  środę – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera
    - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    - w sobotę– wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
  9. Dziękujemy za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.