VII Niedziela Wielkanocna    16 maja  2021 – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w tygodniu o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej; w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30.
  2. Do soboty jest odmawiana w czasie nabożeństwa majowego Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. Dzieci z trzeciej grupy, które przystąpią do pierwszej Komunii świętej będą miały próby w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym o godzinie 16.30.
  5. W najbliższą sobotę – 22 maja pierwsza grupa dzieci o godzinie 11.00 przystąpi do pierwszej Komunii świętej. Natomiast w niedzielę- 23 maja o godzinie 10.00 druga grupa dzieci i o godzinie 14.00 trzecia grupa dzieci.  Przypominamy rodzicom, chrzestnym i zaproszonym gościom, aby na tych Mszach świętych mieli założone maseczki.
  6. Prosimy aby osoby niezwiązane z uroczystością komunijną w niedzielę uczestniczyli na Mszy świętej o godzinie 8.00, 12.00 i 16.45 oraz w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00.  W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00.
  7. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w piątek- 21 maja o godzinie 16.00.
  8. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie w środę po wieczornej Mszy świętej w kościele parafialnym.
  9. W czwartek, 20 maja w kościele parafialnym o godzinie 19.10 odbędzie się spotkanie z tymi rodzicami, którzy chcą aby ich dzieci przeżyli Rocznicę Komunii Świętej.
  10. 10. Informujemy, że ofiara ze wszystkich Mszy świętych w zeszłą niedzielę na dalszy remont Kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.120 złotych. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby parafii w tym trudnym czasie. Za każdy dar serca i wyrazy życzliwości – Bóg zapłać.
  12. Z okazji Beatyfikacji w dniu wczorajszym w Arcybazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie Założyciela Salwatorianów i Salwatorianek w kościele parafialnym na stoliku są wyłożone foldery dotyczące jego osoby i obrazki z modlitwą, natomiast  w Piotrkowiczkach – na balaskach, które można sobie zabrać do domu.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! Najnowszy numer jest poświęcony osobie Ojca Franciszka Marii od Krzyża, założyciela Sakwatorianów. Gorąco zachęcamy do jego zakupienia.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!