V Niedziela Wielkanocna                     02 Maj 2021

1. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie majowym, które jest odprawiane w tygodniu w obu kościołach: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe: w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą świętą.
  2. Jutro, tj. w poniedziałek (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych w tym dniu będzie jak w każdą niedzielę.
  3. W Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, władz i mieszkańców naszej Gminy o opiekę i Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Królowej Polski. Będzie ona transmitowana przez telewizję Wzgórz Trzebnickich. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w niej za pośrednictwem tych mediów.
  4. Jutro nabożeństwo majowe zostanie odprawione jak w niedzielę: w Piotrkowiczkach o godz. 17.30 a w kościele parafialnym po Mszy świętej o godz. 16.45.
  5. 15 maja w Rzymie odbędzie się  beatyfikacja Założyciela Salwatorianów O. Franciszka od Krzyża Jordana.  Do jego zakonu należą pracujący w naszej parafii kapłani. W związku z tym wraz z Wami przygotowujmy się do tej uroczystości nowenną, która będzie trwała od czwartku–6 maja aż do 14 maja. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństwa majowego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym zostanie odprawione nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.   Serdecznie zapraszamy Margaretki i wszystkich Parafian.
  8. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w obu naszych kościołach w pierwszy piątek miesiąca będzie pól godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa majowego.
  9. Od 4 maja zmieniły się wytyczne dotyczące obostrzeń sanitarnych według władz państwowych i kościelnych. W naszym kościele parafialnym przewidywana liczba uczestników nie powinna przekraczać 27 osób, a w Piotrkowiczkach 20 osób. Pozostały zalecenia dotyczące noszenia maseczek i zachowania odpowiedniej odległości (około 1,5 metra) tak wewnątrz kościoła jak i na zewnątrz.
  10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    - we wtorek- wspomnienie św. Floriana, męczennika
    - w czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    - w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  11. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
    Zapraszamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.