III Niedziela Wielkanocna               18 kwietnia 2021

1. Dzisiejsza niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy Was do czytania.
  2. Informujemy, że osoby przebywające w kościołach mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Nadal też obowiązuje limit uczestnictwa we Mszy świętej w naszych kościołach: w Wysokim Kościele 20 osób; w Piotrkowiczkach 15 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości, tj. 1.5 metra między sobą.
  3.  W piątek obchodzimy uroczystość świętego Wojciecha Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W następną niedzielę przypada Dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  5. Taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 1.810 złotych. Wszystkim tym osobom, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy za Wasze modlitwy, ofiary, okazywaną pomoc materialną i duchową oraz wszelką życzliwość. Niech spocznie na Was Boże błogosławieństwo.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Szymańską z Machnic i Jolantę Iwaszuk z Wysokiego Kościoła. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….  .

Zachęcamy lektury do zakupienia i przeczytania nowego Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za to wspólne trwanie przy Chrystusie we wspólnocie Kościoła! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszą Wam w tym tygodniu!