II Niedziela Wielkanocna           Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

1. Dzisiaj z okazji święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Dlatego Episkopat Polski prosi wszystkich wierzących, aby w tym dniu wywiesić flagę, po to, aby nie zapomnieć w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa o naszych chrześcijańskich korzeniach.
  3.  Informujemy, że nadal obowiązują wszystkie dekrety Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego w związku ze stanem epidemicznym.
  4. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów i władz kościelnych  osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.
  5. Zgodnie z obowiązującymi nadal ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy świętej w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 20 m2) – informujemy, że w naszym kościele parafialnym, może uczestniczyć we Mszy świętej 20 osób  z zachowaniem odpowiedniej odległości tj. 1,5 metra między sobą,. Natomiast w kościele filialnym w Piotrkowiczkach 15 osób.
  6. W przyszłą niedzielę będzie przeżywana w Polsce Niedziela Biblijna, która rozpocznie 13 Tydzień Biblijny.
  7. Wyrażamy wdzięczność za wszelką pomoc, modlitwę, każde wsparcie dobrym słowem i za ofiary, które przekazujecie na nasze potrzeby i utrzymanie parafii w tym trudnym czasie. Niech Pan Bóg błogosławi waszym rodzinom i najbliższym. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.
        Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach.