07.03. 2021      III niedziela okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

1.  Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Głosi je Salwatorianin Ksiądz Albert Poloczek z Wrocławia. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane w poniedziałek i we wtorek w Wysokim Kościele o godzinie 9.00 i 18.30, natomiast w środę o godzinie 18.45; w Piotrkowiczkach codziennie o godzinie 17.15.
2.  We wtorek na swoją naukę rekolekcyjną o godzinie 19.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, studiującą i pracującą.
3.  W tym roku ze względu na to, że dzieci nie chodzą do szkoły z powodu pandemii, nie będzie rekolekcji szkolnych dla nich. Prosimy aby przychodziły razem z rodzicami na nauki ogólne.
4.  W środę na zakończenie rekolekcji będzie okazja do spowiedzi świętej. Szczegóły znajdują się na planie wywieszonym w gablotkach i parafialnej stronie internetowej w aktualnościach.  W tym też dniu Ksiądz Rekolekcjonista będzie zbierał ofiarę pieniężną na tacę. Za każdą ofiarę jaką złożycie dla niego składamy serdeczne Bóg zapłać.
5.   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach, o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie – Msza święta.
6.   W przyszłą niedzielę, tj. w drugą niedzielę miesiąca na wszystkich Mszach świętych taca będzie przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach.
7.   W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii na Święta Wielkanocne. W miarę możliwości podzielcie się z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Za każdą ofiarę złożoną bardzo dziękujemy.
8.  Dziękujemy mieszkańcom Pierwoszowa za zebraną i przekazaną ofiarę pieniężną w kwocie 600 złotych na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu.
9.   Zachęcamy do zakupienia baranków z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas, które kosztują 5 złotych.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jolantę Wiech z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….  .

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowej wielkopostnej lektury Gościa Niedzielnego!