28.02. 2021     II niedziela     okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 w kościele w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie – Msza święta.
  2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45.
  3. W przyszłą niedzielę, 7 marca w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyć im będzie Ksiądz Albert Poloczek z Wrocławia, salwatorianin. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte wielkopostne ćwiczenia. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem  i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  5. W pierwszy Czwartek miesiąca, 4 marca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym rozpocznie się   nabożeństwo adoracyjne w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Serdeczne wszystkich zapraszamy, a szczególnie wspólnotę Margaretek.
  6. W pierwszy Piątek miesiąca spowiedź święta w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek, 5 marca w kościele parafialnym o godzinie 19.30. Obecność obowiązkowa!.
  8. W pierwszą Sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.45 w Piotrkowiczkach i o godz. 12.00 w Wysokim Kościele będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  10. nformujemy, że w minionym tygodniu w sklepach  na terenie naszej parafii zostały wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących pomocy na święta Wielkanocne. Również w kościele parafialnym znajduje się taki kosz.
  11. W przyszłą niedzielę, tj. 7 marca i w niedzielę- 21 marca składka zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas będzie przeznaczona na pomoc w przygotowaniu paczek dla tych rodzin. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo mile są widziani sponsorzy, którzy wesprą naszą inicjatywę.
  12. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonek są pomocą dla polskich misjonarzy. Za każdy datek złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!
  13. Od dziś można zakupić baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Kosztują 5 złotych.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Hartely z Machnic i Janinę Bockwinel byłą mieszkankę Pierwoszowa.  Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….   .

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski!