14.02.2021                                     VI  niedziela            okres zwykły

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Dzisiaj od godziny 15.00 adoracja będzie w kościele parafialnym do rozpoczęcia Mszy o godz. 16.45. Jutro i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym będzie od godziny 15.30; w Piotrkowiczkach w poniedziałek i  we wtorek od godz. 16.00. W tych dniach zakończymy je przed rozpoczęciem Mszy świętej. Prosimy Was abyście nie pozostawili Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie samotnego w pustym kościele!
  2. Dzisiaj także rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie to szczególny czas modlitwy i trzeźwość w naszych rodzinach i wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wszystkich aby podjęli modlitwę w tej intencji.
  3. W Środę Popielcową, 17 lutego rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 18.30. W  Piotrkowiczkach o godzinie 17.30.
  4. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. To znaczy, że:
    - wierni od 18-tego do 60-tego roku życia spożywają w tym dniu jeden, bezmięsny posiłek do syta (dwa pozostałe mają być lekkie)
    - osoby od 14-tego aż do śmierci  obowiązuje tylko wstrzemięźliwość ( powstrzymanie się) od pokarmów mięsnych ( czyli post jakościowy).
  5. W piątek o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Bezpośrednio po nabożeństwie - Msza święta. Zapraszamy wszystkich wiernych: dzieci, młodzież oraz dorosłych.
  6. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedziele Wielkiego Postu: w Wysokim Kościele po Mszach o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o godzinie 9.45.
  7. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych i spowiedzi wielkanocnej. Prosimy Was o modlitwę w tej intencji.
  8. W Środę Popielcową zapraszamy na kolejne spotkanie biblijno- katechetyczne dla dorosłych na plebanię na godzinę 19.15.
  9. Informujemy, że od trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 7 marca rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do ich uczestnictwa.
  10. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami!

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowej lektury Gościa Niedzielnego, który jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.