07.02.2021                                                  V niedziela                okres zwykły

1. Gdy chodzi o dalszą wizytę duszpasterską, rodziny, które zdecydują się poprosić księdza, prosimy aby swoją decyzję zgłaszali w zakrystii lub telefonicznie. Po zgłoszeniu umówimy się z nimi.
  2. W środę, 10 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie bilijno-katechetyczne dla dorosłych na plebanię na godzinę 19.30.
  3. W czwartek, 11 lutego, tj. we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes  będziemy przeżywać kolejny Światowy Dzień Chorego.  Niestety pandemia i związane z nią obostrzenia uniemożliwiają nam organizację Dnia Chorego w takiej formie jak dotychczas. Dlatego Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny prosi najbliższych z rodziny, którym dobro chorych, starszych i niepełnosprawnych leży głęboko na sercu , by w tym dniu o godzinie 10.00 zasiedli wspólnie z nimi przed radioodbiornikami słuchając transmisji Radia Rodzina albo oglądając ekranami komputerów na stronie Wrocławskiego Gościa Niedzielnego. Wszystkich też parafian prosimy o modlitwę w intencji tych osób.
  4. W tym też dniu przypada 15 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego. Zachęcamy Was do modlitwy w intencji biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji.
  5. W najbliższą niedzielę, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na dalszy remont kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.
  6. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pragnie zorganizować wypoczynek nad Bałtykiem dla wspólnoty parafialnej w Łebie w kwocie 1300 złotych od osoby. Dla naszej parafii jest  termin od 26.05 do 05.06 br. .Cena wyjazdu na 9 dniowy pobyt w Ośrodku obejmuje: podstawienie autokaru i powrót nim, bezpieczeństwo dotyczące z obostrzeniami sanepidu, pełne wyżywienie, ubezpieczenie NW, opłatę klimatyczną oraz 2,3 i 4- osobowe pokoje wraz z własną łazienką. Do dyspozycji wczasowiczów jest również kaplica z Najświętszym Sakramentem, świetlica oraz aneksy kuchenne na każdym piętrze. Ośrodki mieszczą się w centrum Łeby- 800 metrów od morza. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub pod telefonem 506 337 236.
  7.  Dziękujemy serdeczne Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za rozebranie w minionym tygodniu  dekoracji bożonarodzeniowej w kościele parafialnym. Słowa też podziękowania składamy mieszkańcom Mienic i Piotrkowiczek za rozebranie tych dekoracji i przygotowanie świątyni do dzisiejszej Eucharystii w kościele filialnym w Piotrkowiczkach.
  8. Informujemy, że w minioną niedzielę ofiara pieniężna zbierana do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych oraz Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjno– Opiekuńczy  w naszej Archidiecezji wyniosła 410  złotych. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić: - w środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego!

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Pękalskiego, Krystynę Cybulską i Jadwigę Jany.  Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….   .

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia!