Oktawa Narodzenia Pańskiego

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Jezusa, Maryi i Józefa

27.12. 2020
  1. W  czwartek przypada ostatni dzień 2020 roku. Zapraszamy w tym dniu na Mszę święte, które zostaną odprawione w obu kościołach o godzinie 17.30, a po nich będzie nabożeństwo dziękczynno- błagalne.
  2.  W  piątek, 01 stycznia- w Nowy Rok- w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 11.00 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00. Jest to uroczystość nakazana- każdy wierzący ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii!
  3.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Odwiedzimy ich w pierwszą sobotę lutego.
  4.  W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  5.   Zachęcamy do zapisania się do Apostolatu Modlitwy „Dwunastka” 12 osób, które od 01 stycznia do 31 grudnia 2021 roku na wzór 12 Apostołów będą się modlić w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych każdego dnia o dowolnej porze i miejscu. Każda z tych osób modli się jedną modlitwą znajdującą się na obrazku, którą otrzyma po zapisaniu się. Dlatego prosimy osoby chętne, które pragną należeć do tego Apostolatu zgłosili się w zakrystii po Mszy świętej.
  6.  Jak już wspominaliśmy w Uroczystość Bożego Narodzenia, otrzymaliście list informujący o możliwości wizyty duszpasterskiej, zwanej Kolędą. W związku z trudnościami, które dotyczą obostrzeń państwowych proponujemy przenieść te odwiedziny na czas późniejszy. Indywidualnie jeśli będzie z Waszej strony taka potrzeba, nie odmówimy takich odwiedzin. Wtedy umawiamy się jedynie bezpośrednio z kapłanami, najlepiej w zakrystii.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam przez ten cały nowy tydzień.