20 grudnia 2020 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU
  1. Jutro i we wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku na Roraty dzieci, młodzież i wszystkich wiernych, które zostaną odprawione o godzinie 17.30 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele.
  2. Dzisiejsza składka pieniężna jest zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas na zakup i zrobienie paczek dla ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też tym wszystkim osobom, które złożyli produkty żywnościowe do koszyków znajdujących się w obu kościołach. Jednocześnie informujemy, że paczki te będą dostarczone ze względu na trwające obostrzenia i trudności dotarcia do tych osób do końca tego roku. Prosimy Was o zrozumienie.
  3. W czwartek, tj. 24 grudnia o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele parafialnym. W tym dniu obchodzimy też Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy Was, abyście w tym dniu zachowali tradycyjny post od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych. Świętujmy ją tak, aby Jezus zajął pierwsze miejsce przy naszym stole. Niech to będzie wieczór pojednania, miłości, zgody i serdeczności. Zachowajmy też zdrowy umiar w jedzeniu i piciu. Po zjedzeniu wieczerzy wigilijnej nasza radość niech się wyrazi w wspólnym śpiewaniu kolęd.
  4. Zapraszamy w tym roku wyjątkowo na tradycyjną Pasterkę, która zostanie odprawiona : w Piotrkowiczkach o godzinie 22.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 21.00, 22.30 i 24.00. Te Msze należą do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  5. W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą celebrowane: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45; w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 11.00 i 12.00. Nie będzie Mszy popołudniowych. W tym dniu na wszystkich Mszach poświęcimy owies.
  6. W sobotę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00 w Piotrkowiczkach. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.
  7. W najbliższą Niedzielę, 27 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  8. Przypominamy o spowiedzi przedświątecznej. Spowiadamy tylko pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej do środy. W Boże Narodzenie, święto świętego Szczepana i w przyszłą niedzielę nie będzie spowiedzi.
  9. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.630 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel bardzo serdecznie dziękujemy.
  10. Dziękujemy: Panu Andrzejowi Walęckiemu za załatwienie, wycięcie i przywiezienie choinek do obu kościołów. Słowa podziękowania składamy mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic za posprzątanie i udekorowanie kościoła filialnego na godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy także tym osobom, które dzielą się z nami produktami żywnościowymi. Bóg zapłać!.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.