29 listopada 2020 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła członkowie należące do parafialnego Caritasu zbierają do puszek ofiarę pieniężną , która jest przeznaczona na zrobienie paczek, które dzieci w najbliższą  niedzielę, tj. w dniu świętego Mikołaja  otrzymają w obu kościołach. Za ten dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W związku z panującą epidemią i obowiązującymi obostrzeniami nadal Msze święte będą odprawiane w Wysokim Kościele i w Piotrkowiczkach. Nie będzie Mszy o godz. 17.00 w soboty w Pierwoszowie i w niedziele o godz. 11.00 w Wiszni Małej. Msza sobotnia o godz. 18.30 w kościele parafialnym będzie odprawiana z niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
  3. Mimo sytuacji związanej z trwającą pandemią dla tych dzieci i osób, które pragną uczestniczyć w Mszach Roratnich informujemy, ze od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, będą odprawiane Msze święte roratnie. O godzinie 17.30 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele. W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili  z lampionami.
  4. Na prośbę naszego Arcybiskupa prosimy by dzieci i ich rodzice, młodzież i wszyscy wierni,  którzy z obawy przed pandemią nie będą przychodzili na Msze Roratnie proponujemy, by uczestniczyli w tych Mszach oglądając codzienną transmisję Mszy świętej roratniej z jednej parafii archidiecezji katowickiej na specjalnej stronie internetowej roraty.malygosc.pl .Prosimy też by rodzice stworzyli atmosferę Adwentu, by w miarę możliwości razem z dziećmi obecni domownicy uczestniczyli w transmitowanej Mszy, by dzieci zapalały swoje lampiony i by wszyscy razem się modlili. Natomiast planszę i komplety obrazków prosimy tych rodziców by odebrali w zakrystii i by oni codziennie rozdawali je swoim dzieciom uczestniczącym w wirtualnych Roratach.
  5. W przyszłą niedzielę – 6 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja. Po zakończonych Mszach świętych w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 dzieci, które będą mogły uczestniczyć na tych Mszach świętych otrzymają paczki.
  6. W środę, 2 grudnia o godzinie 19.15 odbędzie się spotkanie biblijno- katechetyczne na plebanii dla dorosłych. Zachęcamy do uczestnictwa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W pierwszy czwartekmiesiąca o godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w kościele parafialnym zamówiona przez Margaretki w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej Roratniej.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 grudnia odwiedzimy od godziny 9.00 ludzi chorych i starszych z naszej parafii. Gdyby ktoś czuł obawę przed zarażaniem i nie chce tych odwiedzin, to niech zadzwoni lub poinformuje nas przez rodzinę lub sąsiadów.
  10. W najbliższą niedzielę jako pierwszą miesiąca po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej informuje, że ze względu na sytuację epidemiczną zbiórka żywności nie będzie zbierana w sklepach. Taka zbiórka do składania żywności w koszach będzie w kościołach. W związku z tym w tym tygodniu, w obu kościołach w naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących pomocy na Święta Bożego Narodzenia. W miarę swoich możliwości wspomóżcie tych potrzebujących z naszej parafii.
  12.  Po Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 15 złotych.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania nowego  Adwentowego numeru Gościa Niedzielnego.