22.11.2020  XXXIV Niedziela            Uroczystość Chrystusa Króla

1. Jeszcze w tym tygodniu – do soboty - w kościele parafialnym będzie odmawiany o godzinie 18.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu Msza święta wieczorna. Natomiast w Piotrkowiczkach różaniec będzie w piątek o godzinie 17.00, a po nim Msza święta.
  2. W przyszłą niedzielę, 29 listopada  rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w dzień Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności. W okresie Adwentu w tygodniu będą odprawiane Msze święte roratnie. W związku z tym już dzisiaj prosimy rodziców aby pomogli przygotować dzieciom lampiony.
  3.  W przyszłą niedzielę po raz drugi członkowie należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać ofiarę pieniężną. Prosimy Was o ofiarność.
  4.  W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
    we wtorek- wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.
  5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona.
  6. Od dzisiaj można zakupić po każdej Mszy świętej świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych , a duże 15 złotych.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania najnowszej lektury Gościa Niedzielnego. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Dudkowskiego z Wysokiego Kościoła. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  .

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień.