08.11.2020                                XXXII  Niedziela Zwykła

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 18.00, a w niedziele po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.
  2. Zgodnie z obowiązującymi od 07 listopada do 29 listopada br., ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy świętej w obiektach kultu religijnego (1osoba na 15 m2 ) – informujemy, że w naszym kościele parafialnym po przeliczeniu powierzchni, może jednorazowo  uczestniczyć we Mszy świętej 20 osób z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą. Natomiast w kościele filialnym w Piotrkowiczkach 15 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Pozostałe osoby mogą przebywać na zewnątrz, pamiętając także o zachowaniu odpowiedniej odległości.
  3. W związku z zaistniałą sytuacją, co do liczby uczestników, od przyszłej niedzieli do 29 listopada Msze świętej z Wiszni Małej będą odprawiane o godzinie 11.00 w Wysokim Kościele. Intencje, które zostały zamówione w salce zostaną odprawione na tej Mszy świętej. Nie będzie też w tym czasie Mszy świętej w soboty o godzinie 17.00 w Pierwoszowie.
  4. Msze święte w soboty, tj. od przyszłej  do 29 listopada w kościele parafialnym o godzinie 18.30 będą odprawiane z niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
  5. Również nie będzie w przyszłą niedzielę, 15 listopada aż do 29 listopada Mszy świętej dla  dzieci przygotowujących  się do pierwszej komunii świętej wraz z Rodzicami. Spotkanie z Paniami, które mają szyć ubranka dla tych dzieci zostało przeniesione na 13 grudnia po Mszy świętej o godzinie 12.00.  Nie będzie także planowanych spotkań z kandydatami do bierzmowania.
  6. W środę, 11 Listopada będziemy przeżywać kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Piotrkowiczkach w czasie Mszy świętej, która będzie transmitowana przez telewizję Wzgórz Trzebnickich o godzinie 10.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, władz i mieszkańców naszej Gminy oraz będziemy dziękować Bogu za dar wolności i pokoju. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w niej za pośrednictwem tych mediów.
  7. W najbliższą niedzielę, 15 listopada osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Ofiary te przeznaczymy na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w obu kościołach.  Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek– wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;  w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom  tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Piworowicz z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….   .