25.10. 2020                                     XXX  niedziela   okres zwykły

1.  W związku zaostrzeniami epidomologicznymi modyfikujemy nabożeństwa Mszy świętych w naszej parafii w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych (obecność na nich jest obowiązkowa). Powodem jest ograniczenie liczebne (1 osoba na 7 m2). Msze święte zostaną odprawione w następującym porządku już z Uroczystości:
    • w sobotę będzie taka możliwość o godzinie 15.00 i 18.30;
    • w niedzielę w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 11.00. 12.00 i 16.45;
    • jeśli będzie możliwość przeprowadzenia procesji po Mszy o godzinie 12.00 prosimy nie dołączać się do niej fizycznie.
    • nie ma Mszy świętych: w Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00 i w niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.
  2. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany w miesiącu listopadzie (od 2 listopada). W kościele parafialnym: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 17.30.
  3. Przypominamy, że do końca października w obu kościołach jest odmawiany różaniec, a po nim zostanie odprawiona Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
  4.  Okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie w tym tygodniu  w obu kościołach pół godziny przed nabożeństwem różańcowym. Jednocześnie informujemy, że w związku z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 22.10. br. przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza połączony z modlitwą.
  5.  Spotkanie katechetyczno- formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z jednym przynajmniej  rodzicem  będzie w piątek, 30 października po Mszy świętej wieczornej w kościele parafialnym.
  6.  Po raz kolejny zwracamy się do wszystkich parafian i osób, którzy mają groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, aby w podpisanej kopercie złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 50 złotych na wywóz śmieci i opłatę za wodę, składając na tacę,  przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy też o przekazanie tej informacji innym osobom, którzy nie należą do naszej parafii a mają na naszych cmentarzach groby swoich bliskich.  Gorąco też prosimy aby nie wyrzucać śmieci z cmentarzy poza ogrodzenia tylko do kontenerów, które znajdują się przy cmentarzach. Do nich wrzucamy tylko tworzywa sztuczne (plastiki, szkła, doniczki po kwiatach, sztuczne kwiaty i pozostałości po zniczach). Natomiast trawę i żywe kwiaty wrzucamy do kompostowników, które znajdują się przy cmentarzach. Bardzo też prosimy nie wjeżdżać na teren cmentarza samochodami, należy je pozostawić na parkingu przy parkanie.
  7. Bóg zapłać każdemu kto pomaga nam, duszpasterzom dzieląc się produktami żywnościowymi.
  8. Zapraszamy do lektury nowego Gościa Niedzielnego. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Juliannę Szostak. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…  .