18.10.2020                              XXIX Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 17.30. W Wysokim Kościele Różaniec w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedzielę po zakończeniu Mszy świętej popołudniowej.
  2. Chętnych dorosłych zapraszamy na spotkanie Biblijno- Katechetyczne w środę–21 października o godzinie 19.30. Prosimy o zabranie ze sobą Biblii.
  3. Informujemy, że po nowych informacjach dotyczących epidemii Koronawirusa od dnia 17 października w naszych kościołach może być 1 osoba na 4 m2 , to jest 70 osób w Wysokim Kościele i około 50 osób w Piotrkowiczkach z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą z zakrytymi ustami i nosem za pomocą maseczki.
  4. Taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont Kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.940 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast ofiara zbierana do puszek w Dniu Papieskim przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzących z rodzin ubogich wyniosła 790 złotych. Pieniądze zostały przekazane do kurii.
  5. Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc listopad- miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. W miesiącu tym będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin wypisanych przez Was na kartach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła – można je zabrać do domu (w Piotrkowiczkach – na balaskach). Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypisane wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich parafian i osób, którzy mają groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, aby w podpisanej kopercie złożyli ofiarę pieniężną na wywóz śmieci i opłatę za wodę w kwocie 50 złotych składając na tacę lub przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7.  Zwracamy się też do Was z gorącą prośbą, abyście zadbali o czystość na cmentarzach i wokół cmentarzy. Gorąco prosimy, aby nie wyrzucać śmieci z cmentarzy poza ogrodzenia tylko do kontenerów, które znajdują się przy cmentarzach. Jeszcze raz bardzo gorąco apelujemy, aby do nich wrzucać tylko tworzywa sztuczne, tj. plastiki, szkła, doniczki po kwiatach, sztuczne kwiaty i pozostałości po zniczach.  Natomiast trawę, liście, żywe kwiaty i cienkie gałązki prosimy wrzucać do kompostowników, które znajdują się także przy cmentarzach. Prosimy także aby do kontenerów i kompostowników nie wrzucać nieczystości z gospodarstw domowych. Samochody należy pozostawić na parkingu przy parkanie i nie wjeżdżać na teren cmentarza.
  8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: - we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; - w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru lektury Gościa Niedzielnego.