11.10.2020                                   XXVIII Niedziela Zwykła

1.  Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które  w tygodniu jest odprawiane w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 17.30. W Wysokim Kościele Różaniec  w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedzielę po zakończeniu Mszy świętej popołudniowej.
  2.  Wydział duszpasterski na prośbę Arcybiskupa informuje, że w związku z radykalnymi obostrzeniami w całej Polsce (zakaz zgromadzeń na wolnym powietrzu powyżej 150 osób), oraz znacznie zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19, w tym roku Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy nie odbędzie się w przewidywanej formie. Dla zachowania ciągłości pielgrzymowania wyruszy tylko jedna grupa pielgrzymkowa, reprezentująca całą Archidiecezję. Msza święta u grobu św. Jadwigi w dniu 17 października o godzinie 16.30 – transmisja online.  Natomiast w niedzielę, 18 października odbędą się główne centralne uroczystości o godzinie 11.00, która też będą transmitowana online.
  3.  Po raz kolejny zwracamy się do wszystkich parafian i osób, którzy mają groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, aby w podpisanej kopercie (imię i nazwisko oraz adres zamieszkania) złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 50 złotych na wywóz śmieci składając na tacę oraz przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy też o przekazanie tej informacji innym osobom, którzy nie należą do naszej parafii a mają na naszych cmentarzach groby swoich bliskich.
  4.   W dniu dzisiejszym przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołem jest zbierana do puszek ofiara pieniężna,  która jest przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z rodzin ubogich,  której nie stać na studia. Dziękujemy za  ofiarność.
  5.  Zbierana w zeszłą niedzielę ofiara pieniężna do puszek na Świętopietrze wyniosła 430 złotych.
  6.  Bardzo prosimy wszystkich parafian aby uczestnicząc w czasie nabożeństw i we Mszach świętych w kościele mieli zakrywane maseczkami usta i nos.
  7.  W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;  w czwartek –wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy; w piątek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej; w sobotę- wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.
  8.  Zachęcamy do zakupienia i czytania  nowego numeru  Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O nowej encyklice papieża Franciszka; oraz  Film na DVD „Ziemia Maryi”- piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Różańcowej prowadzi Was przez ten nowy tydzień.