27.09. 2020                                      XXVI niedziela   okres  zwykły

1.  Od czwartku rozpoczyna się  miesiąc październik- miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały ten miesiąc w Piotrkowiczkach Różaniec będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00.  W niedziele w Piotrkowiczkach różaniec będzie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a więc o godzinie 17.30, a w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 16.45.   Bardzoserdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież  i wszystkich wiernych.
  2. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu ( 5 dziesiątek) w kościele, w domu rodzinnym z całą rodziną mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami.
  3.  W czwartek przypada 26 rocznica śmierci Księdza Proboszcza Ryszarda Labego. O godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w Jego intencji, na którą zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w kościele parafialnym o godz. 18.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec  w intencji powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy.
  5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach  będzie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.
  7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. W niektórych Różach Różańcowych brakuje kilka osób, dlatego zachęcamy do zapisania się i włączenia w ten szczególny rodzaj modlitwy.
  8. W przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na tzw. „Świętopietrze”, która została przeniesiona z dnia 29 czerwca. Stolica apostolska prosi aby w tym trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła.
  9. Na prośbą naszego Arcybiskupa przypominamy wszystkim o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i przestrzegania przepisów sanitarnych dla dobra nas wszystkich.
  10.  Zbierana w zeszłą niedzielę ofiara pieniężna do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej wyniosła 585 złotych.
  11.  W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy odchodzić:  - w  poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; - we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; - w środę-  wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;  -w czwartek- wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; - w piątek– wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nowego numeru lektury Gościa Niedzielnego oraz październikowego Małego Gościa Niedzielnego, który jest przeznaczony dla dzieci.