20.09.2020                      XXV niedziela      okres zwykły

1. Dzisiejsza uroczystość komunijna jest początkiem tzw. „Białego Tygodnia”. Od jutra do czwartku, zapraszamy dzieci, które dzisiaj przystąpiły do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 18.30. Jutro te dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne po Mszy świętej.
  2. W tym tygodniu w  czwartek, 24 września zapraszamy na ostatnie spotkanie połączone z przystąpieniem do spowiedzi świętej o godzinie 19.00 do kościoła w Krynicznie młodzież, która otrzyma Sakrament Bierzmowania. Prosimy aby w tym dniu i w dniu otrzymania tego sakramentu wzięli ze sobą maseczki.
  3. W najbliższy  piątek, 25 września o godzinie 19.00 w Krynicznie odbędzie się bierzmowanie. Udzieli Jego Ekscelencja Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski. W tym dniu Msze święte w Piotrkowiczkach i w Wysokim Kościele będą o godzinie 16.30.
  4.  W środę przypada wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny, prezbitera. Po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego a potem będzie ucałowanie Jego Relikwii. Serdecznie zapraszamy.
  5. W środę, 23 września o godzinie 19.15 w salce przy kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do pierwszej komunii świętej.
  6.  W czwartek, 24 września przypada doroczny dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy wystawieniem Pana Jezusa ukrytego w monstrancji o godzinie 11.00 w kościele parafialnym i zakończymy przed rozpoczęciem Mszy świętej o godzinie 18.30.  Bardzo gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich, którzy w tym dniu są obecni w domu (tj. osoby nie pracujące, członkinie Żywego Różańca i inne grupy przynależące do naszej parafii), aby przyszli adorując Pana Jezusa dziękując Mu za Jego Przenajświętszą obecność pośród nas oraz wypraszać łaski o ustanie pandemii, dla siebie, najbliższych i dla całej naszej parafii. Zadbajmy aby Chrystus nie był osamotniony w naszym kościele.
  7. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.730 złotych. Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne  Bóg zapłać.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych zarówno tym, którzy mieli pierwszą komunię w czerwcu jak w dniu dzisiejszym za zakup dwóch ornatów o symbolice eucharystycznej przeznaczonych do kościoła parafialnego i filialnego. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: - w poniedziałek –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom  składamy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
  10. Dzisiaj po Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na utrzymanie miejsc świętych i dzieł charytatywnych z Ziemi Świętej. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.