13.09. 2020                                      XXIV niedziela            okres zwykły

1.   W tym tygodniu, tj. w środę, piątek i sobotę  przypadają kwartalne dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.
  2. W najbliższą niedzielę, 20 września o godzinie 10.00 w kościele parafialnym 11 dzieci przystąpi do pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy rodzicom i zaproszonym gościom, aby na tej Mszy świętej mieli założone maseczki w związku trwania pandemii.
  3. Prosimy aby osoby niezwiązane z uroczystością komunijną nie uczestniczyły w tym dniu o godzinie 10.00 na Mszy świętej.
  4. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w sobotę, 19 września o godzinie 15.30.
  5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej w tym tygodniu będą miały próby: we wtorek o godzinie 16.30 i w czwartek o godzinie 16.00.
  6. W tym tygodniu- w sobotę zostanie o godzinie 17.00 odprawiona Msza święta w Pierwoszowie i w niedzielę w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.  Nie będzie Mszy świętej w  najbliższą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00.
  7. W piątek, 18 września zapraszamy młodzież, która miała przyjąć Sakrament Bierzmowania w kwietniu na spotkanie liturgiczne na godzinę 19.00 do kościoła w Krynicznie.  Prosimy aby nikogo z tych kandydatów nie zabrakło na tej próbie i mieli ze sobą maseczki. Przypominamy, że bierzmowanie odbędzie się w Krynicznie 25 września o godzinie 19.00.
  8.  Bardzo gorąco dziękujemy Pani Teresie Kukułce i jej z rodzinie oraz mieszkańcom Pierwoszowa  za zakup kwiatów oraz posprzątanie, udekorowanie i przygotowanie naszego kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość odpustową.
  9. W przyszłą niedzielę, 20 września przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu i dzieł charytatywnych w Ziemi Świętej. Jest to zbiórka przełożona na prośbę papieża z Wielkiego Piątku, kiedy zbiera się ofiarę przy adoracji Krzyża. Prosimy o ofiarność.
  10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

- w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

- w piątek  – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.