06.09.2020                            XXIII Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę, tj. 13 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi.  Kazania wygłosi i sumę odpustową o godzinie 12.00 salwatorianin Ksiądz Dariusz Sikorski z Trzebnicy. W związku z tym jeszcze raz gorąco prosimy mieszkańców Pierwoszowa o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Prosimy też mieszkańców pozostałych wiosek o przyniesienie upieczonego chleba i zebranych owoców plonów.
  2. Z okazji odpustu nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w najbliższą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego. Msza święta, która została zamówiona w Piotrkowiczkach o godz. 18.00 zostanie odprawiona o godz. 9.45.
  3. We wtorek, 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej poświęcimy ziarno na zasiew.
  4. W tym też dniu w Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie klerycy odnowią swoje śluby czasowe i złożą wieczyste śluby zakonne. Prosimy Was abyście w swoich modlitwach pamiętali o nich.
  5. W najbliższą niedzielę, 13 września, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy o ofiarność.
  6. W dniu 20 września podczas dodatkowej Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się pierwsza Komunia Święta dla drugiej grupy dzieci. Próby dla tych dzieci będą w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek o godzinie 16.30.
  7. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży, która brała udział w spotkaniach będzie udzielony 25 września br.–w piątek– o godzinie 19.00 w parafii Kryniczno. Udzieli go Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski. W związku z tym spotkanie dla tych osób wraz z ich rodzicami będzie w naszej parafii w tym tygodniu w piątek, 11 września w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa.
  8.  W minioną niedzielę ofiary zbierane do puszek na pomoc finansową dla mieszkańców Bejrutu wyniosły 865 złotych i zostały wysłane do Kurii Wrocławskiej. Wszystkim tym osobom składamy Bóg zapłać.
  9.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.