30.08.2020                                   XXII niedziela okres zwykły

1. We wtorek, 1 września  rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu ze względu na trwającą epidemię Msza święta zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 18.30 dla wszystkich dzieci ze szkoły podstawowej, dla  ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Pół godziny przed Mszą świętą będzie dla nich okazja do spowiedzi świętej.   Prosimy rodziców aby dowieźli swoje dzieci swoimi pojazdami.  Dzieci, które będą uczestniczyły w tej Mszy świętej prosimy aby przyniosły ze sobą przybory szkolne, które zostaną poświęcone.
  2. Spotkanie dla rodziców tych dzieci,  które ze względu na epidemię nie przystąpiły w czerwcu do pierwszej komunii świętej, odbędzie się we wtorek, 1 września zaraz po zakończonej Mszy świętej w kościele parafialnym. Na tym  spotkaniu zostaną omówione sprawy organizacyjne. Prosimy tych rodziców o obecność.
  3. Po zakończonych wakacjach, Msze święte w niedziele będą odprawiane o godz. 8.00, 12.00 i 16.45 w Wysokim Kościele; w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 i 18.00 oraz w Wiszni Małej o godz. 11.00. Natomiast     kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  5. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji dzieła powołań w Kościele: o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo adoracyjno- powołaniowe, a po nim zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy Margaretki i wszystkich Parafian.
  6. W pierwszy piątek w obydwu kościołach spowiedź święta będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  7. W pierwszą sobotę od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.
  8. W tym tygodniu, w sobotę- tj. 5 września o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w Pierwoszowie.
  9.  W przyszłą niedzielę, tj. w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy świętej o godz. 9.45 w Piotrkowiczkach i o 12.00 w Wysokim Kościele zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Za dwa tygodnie, tj. w niedzielę– 13 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W związku z tym prosimy mieszkańców z Pierwoszowa o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców pozostałych wiosek prosimy o przyniesienie upieczonego chleba i zebranych owoców plonów.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Bernadetę Dąbrowską zd. Bednarska. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….   .

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.  Po wakacyjnej przerwie można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.