02. 08. 2020                        XVIII  niedziela        okres zwykły

1. Rozpoczął się miesiąc sierpień – czas pielgrzymek i ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. W modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej Archidiecezji, która jutro będzie przechodziła około godziny 14.30 przez naszą parafię.  Zachęcamy też do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w tym szczególnym miesiącu.
  2.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  3. W pierwszy Czwartek o godzinie 18.00 będzie nabożeństwo adoracyjno-powołaniowe, a po nim zostanie odprawiona Msza święta w intencji dzieła powołań w kościele parafialnym zamówiona przez wspólnotę Margaretek. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. W pierwszy Piątek spowiedź święta będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  5. W przyszłą niedzielę, 12 sierpnia, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy o ofiarność.
  6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii  będziemy obchodzić:
    we  wtorek – wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera- patrona proboszczów
    - w czwartek - święto Przemienienie Pańskie
    w  piątek – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
    w sobotę –wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  7. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę, a Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, patronki naszej Parafii. W modlitwach pamiętajmy o pracujących przy żniwach i zbiorach oraz o wypoczywających na wakacjach i urlopach. W tym czasie nie zapominajmy o naszych religijnych obowiązkach, a szczególnie o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
  8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.