12.07. 2020                     XV  Niedziela Zwykła

1. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30. Natomiast kancelaria jest czynna w środy i piątki od godziny 19.00 do 20.00.
  2. W czasie wakacji w każdą sobotę w kościele parafialnym o godzinie 18.30 sprawowana jest Msza święta z formularza niedzielnego i zastępuje ona niedzielną Eucharystię tylko tym, którzy z ważnej przyczyny w niedzielę nie mogą w niej uczestniczyć.
  3. Prosimy, by w czasie wakacji przypomnieć sobie, dzieciom i młodzieży o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.
  4. Organizatorzy 40 Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej informują, że przebieg tegorocznej pielgrzymki będzie się znacząco różnił od tego co do tej pory pielgrzymi przeżywali na trasie. Ze względu na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego pielgrzymka będzie miała wymiar symboliczny i będzie miała charakter „SZTAFETOWA”. W związku z tym każdego dnia na trasie pielgrzymki będzie mogło uczestniczyć około 50 pielgrzymów w grupie plus około 20 osób ze służby zabezpieczenia pielgrzymki. Ponadto w tym roku, aby zachować względy bezpieczeństwa pielgrzymi nie będą się zatrzymywać w naszej miejscowości. Odpoczynek i postój będzie z dala od najbliższych zabudowań i nie będzie tak jak to było w poprzednich latach ugoszczenia ich przy budynku kościelnym i na plebanii. Pielgrzymka przez naszą parafię będzie przechodziła w dniu 3 sierpnia około godziny 14.30.
  5.  W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:

- w poniedziałek –wspomnienie świętych  pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w środę  –  wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
- w czwartek– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, która niech ubogaci nasz niedzielny wypoczynek.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Turystom wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!