05.07. 2020                    XIV Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje. Przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.
  3. Przypominamy, że na czas wakacji zostały odwołane Msze święte:
    - w Pierwoszowie w soboty o godzinie 17.00
    - oraz w niedziele w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.
  4. W okresie wakacyjnym Msza święta wieczorna w sobotę o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele jest sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  5. Informujemy, że w miesiącu lipcu i w sierpniu  kancelaria parafialna jest czynna w środy i w piątki po wieczornej Mszy świętej w godzinach od 19.00 do 20.00.  Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 lipca, w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy o ofiarność.
  7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek  – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę – św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
  8.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zapraszamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Roberta Michalskiego z Piotrkowiczek . Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….  .