28.06.2020                                   XIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza uroczystość komunijna jest początkiem tzw. „Białego Tygodnia”. Od jutra do piątku, zapraszamy dzieci, które dzisiaj przystąpiły do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 18.30. Jutro te dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne po Mszy świętej.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  3. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.
  4. Informujemy, że w miesiącu Lipcu i Sierpniu Msze święte, będą  sprawowane w następującym porządku:
    - w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00
    - w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45
    - w Wiszni Małej o godzinie 11.00
    Nie będzie więc Mszy świętej:  w soboty w Pierwoszowie o godzinie 17.00, oraz w niedziele w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.
    Powrócimy do nich po wakacjach, tj. we wrześniu.
  5. W okresie wakacyjnym od lipca do końca sierpnia Msza święta wieczorna w sobotę o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  6. Informujemy, że w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w środy i w piątki po wieczornej Mszy świętej w godzinach od 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii.
  7.  W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  8. W pierwszy czwartek, 2 lipca o godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo adoracyjno-powołaniowe, a po nim Msza święta w intencji dzieła powołań w kościele parafialnym zamówiona przez wspólnotę Margaretek. Wspólnotę  Margaretek oraz Parafian i Gości zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  9.  W pierwszy piątek spowiedź święta będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  10. W miesiącu lipcu w pierwszą Sobotę miesiąca odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.
  11.  Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  12.  W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałekuroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zachęcamy Was do modlitwy w intencji Papieża Franciszka; w piątek- święto św. Tomasza Apostoła. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!