14.06. 2020 XI niedziela okres zwykły

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie, do czwartku włącznie, przez udział we Mszy święteji procesji uwielbiamy Pana obecnego w Eucharystii. Procesje odbywają się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po nich odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków. W Piotrkowiczkach poświęcenie będzie w piątek.

2. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Natomiast w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post od spożywania pokarmów mięsnych.

4. Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, 21 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00. Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów. Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Ksiądz Krzysztof Broda z Wszemirowa. W związku z tym prosimy mieszkańców z Wiszni Małej o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość, natomiast z Mienic i z Piotrkowiczek kościoła filialnego.

5. Z okazji odpustu w przyszłą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 nie będzie Mszy świętej. Intencja, która została zamówiona na tą godzinę, zostanie odprawiona o godzinie 9.45.

6. W tym dniu na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dziewczynki do sypania kwiatów, liturgiczną służbę ołtarza, przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział. Z okazji święta patronalnego naszej parafii można zyskać odpust zupełny.

7. 28 czerwca podczas dodatkowej Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się I Komunia Święta 12 dzieci, których rodzice wyrazili wolę, aby ta uroczystość odbyła się w małych grupach. Próby dla tych dzieci przed I Komunią Świętą będą w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek o godzinie 16.30.

8. Jednocześnie informujemy, że pozostałe dzieci przystąpią do I Komunii Świętej 20 września tego roku.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała Kowal z Wiszni Małej i Cecylię Stępień z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wiecznedla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.