Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

07 czerwca 2020

1. W czerwcu odmawiamy codziennie w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele również po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
  2. W czwartek, 11 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W związku z zarządzeniem naszego Arcybiskupa  podajemy kilka ważnych informacji:
  • Odbędą się procesje wokół naszych kościołów (3 razy). Bardzo prosimy rodziców aby przyszły dzieci do sypania kwiatków.
  • nie szykujemy ołtarzy do procesji.
  • nie ma limitów osobowych w związku z uczestniczącymi w liturgii. Nie obowiązuje 2 metrów dla tych, którzy mają maseczki.
  • w przygotowaniu liturgii będzie pomagać przede wszystkim Służba Liturgiczna.

Prosimy także mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi.

• W Piotrkowiczkach uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 9.30, a po jej zakończeniu wyruszy procesja wokół Kościoła.
  • W Wysokim Kościele główna Msza święta będzie o godzinie 12.00, a na jej zakończenie będzie również uroczysta procesja wokół kościoła.
  • W tym dniu  nie będzie Mszy świętej w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, w Wiszni Małej o godzinie 11.00 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00.
  1. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwała do następnego czwartku. Po Mszy św. wieczornej, codziennie (od piątku) odbywać się będzie procesja wokół kościoła.
  2. Informujemy, że odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów- Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  i wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny- będziemy świętować w niedzielę, 21 czerwca. W związku z tym już dzisiaj prosimy mieszkańców Wiszni Małej o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców Mienic i Piotrkowiczek kościoła w Piotrkowiczkach.
  3. W przyszłą niedzielę taca zbierana na wszystkich Mszach świętych będzie przeznaczona na remont kościoła  w Piotrkowiczkach. Wszystkim , którzy złożą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nas ofiarą pieniężną, a ostatnio także produktami żywnościowymi.

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Duchowa procesja Bożego Ciała; Rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski aby. Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębienia wiary w dobie pandemii oraz o błędach w reagowaniu na pedofilię oraz innych bardzo ciekawych artykułów.