31 maj  2020 roku

1. Dzisiejsza uroczystość, Zesłanie Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta w dniu jutrzejszym zostanie odprawiona w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Od jutra przez cały miesiąc czerwiec będzie odmawian codziennie w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele również po Mszy wieczornej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  4. W pierwszy Czwartek zapraszamy na godzinę 18.00 do kościoła parafialnego wspólnotę Margaretek i Parafian na nabożeństwo w intencji powołań. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta za powołanych i o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta dla wszystkich będzie w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.
  6. W najbliższą sobotę, tj. w pierwszą miesiąca wracamy z odwiedzinami chorych. Gdyby ktoś czuł obawę przed zarażeniem i nie chce tych odwiedzin, to niech zadzwoni lub poinformuje nas przez rodzinę lub sąsiadów.
  7. Od przyszłej niedzieli, tj. 07 czerwca wracamy do zwyczaju odprawiania Mszy świętej w Wiszni Małej o godzinie 11.00, dlatego nie będzie jej już w kościele parafialnym.
  8. Prosimy mieszkańców Pierwoszowa aby dali znać czy mamy odprawić w sobotę, 6 czerwca o godzinie 17.00 Mszę świętą niedzielną dla potrzebujących.
  9.  Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  10.  Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii będzie w trzecią  niedzielę września, tj. 20 września br.
  11. Informujemy, że od wczoraj nie ma ograniczeń liczbowych co do wiernych w kościołach. Mimo to staramy się nadal zachować odległość 2 metrów i nadal obowiązują wcześniejsze zasady zasłaniania twarzy maseczką w pomieszczeniu zamkniętym .
  12. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Jak wygląda proces beatyfikacji dzieci i czy  różni się czymś od tego, w jaki sposób kościół bada świętość dorosłych; O owocach Ducha Świętego; i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech duch świąt wielkanocnych pozostanie w Waszych sercach!