24 maja  2020 – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które są odprawiane w tygodniu o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej; w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30.
  2. Do soboty jest odmawiana w czasie nabożeństwa majowego Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę, 31 maja przyjadą Panie ze strojami komunijnymi. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych (dotyczy szczególnie chłopców),  którzy nie odebrali tych strojów bardzo prosimy aby w tym dniu przyszli do salki przy kościele parafialnym w godzinach od 13.00 do 15.00 po ich odbiór.
  5. Ksiądz Arcybiskup wydał dekret, który pozwala wrócić lektorom i ministrantom do służby liturgicznej przy ołtarzu według następujących kryteriów: ministranci, którzy ukończyli 18 rok życia oraz ci, którzy ukończyli 13 rok życia. Natomiast niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców.
  6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
- w środę – wspomnienie św. Pawła VI, papieża
- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Kto ratuje jedno życie.. ?; Jakie znaki poprzedzą paruzję? I wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!