17 maj 2020

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które jest odprawiane w tygodniu o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30.
  2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje ziemskie i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. W tych dniach po nabożeństwie będzie sprawowana Msza święta według następujących formularzy: w dniu pierwszymMsza w okresie zasiewów; w drugimMsza o uświęcenie pracy ludzkiej i w trzecimMsza za głodujących.  Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4.  W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. Informujemy, że ofiara ze wszystkich Mszy świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 1.110 złotych. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  6. Od dnia dzisiejszego w naszej świątyni w Wysokim Kościele może jednorazowo uczestniczyć 30 osób, w Piotrkowiczkach 23 osoby- z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą. Pierwszeństwo mają osoby, które zmówiły intencję. Pozostałe osoby mogą przebywać na zewnątrz, pamiętając także o zachowaniu odpowiedniej odległości. Pamiętajmy też o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos.
  7. W niedzielę, 31 maja przyjadą Panie ze strojami komunijnymi. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali tych strojów bardzo prosimy aby w tym dniu przyszli w godzinach od 13.00 do 15.00 po ich odbiór.

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzin przyszłego papieża; Jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Można też zakupić    Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci, w który znajduje się komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego! Życzymy pełnego Bożej łaski tygodnia! Niech Pan Was strzeże i obdarza pokojem!