10 maja 2020

1. Nabożeństwa majowe w obu kościołach odprawiane są: w tygodniu o godz. 17.00 w Piotrkowiczkach i o godz. 18.00 w Wysokim Kościele. W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godz. 17.30.    Msze św. w dni powszednie w maju są  odprawiane w obu kościołach po nabożeństwie majowym (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku).
  2.  W tygodniu w obu kościołach spowiadamy pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa majowego. Jednocześnie przypominamy, że spowiedź wielkanocna trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. W związku z tym bardzo Was prosimy, abyście skorzystali z tego Sakramentu i wypełnili trzecie przykazanie kościelne.
  3. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, Episkopat Polski ustanawia w czwartek, 14 maja dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W związku z tym nasz Arcybiskup Józef Kupny prosi wszystkich o zachowanie w tym dniu postu.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby parafii w tym trudnym czasie. Za każdy dar serca i wyrazy życzliwości – Bóg zapłać.
  5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
    - w czwartek – święto Macieja Apostoła

- w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przeżywać swoje uroczystości życzymy obfitości Bożych darów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Tron i władza- czy to tylko władza świecka i duchowna?; Reportaż z Sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa   i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne eucharystyczne świętowanie, za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia.

Niech Pan Was strzeże i obdarzy pokojem!