03 maja 2020

1. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do  udziału w nabożeństwie majowym, które jest odprawiane w tygodniu w obu kościołach: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe: w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną.

2. W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godzinę 18.00 do kościoła parafialnego wspólnotę Margaretek i Parafian na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem w intencji powołań w kościele. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta w intencji o liczne i święta powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

4. W przyszłą niedzielę, 10 maja, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.

5. Przypominamy:

• że zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, uczestnictwo we Mszy świętej i w nabożeństwach w kościele w Wysokim Kościele może jednorazowo uczestniczyć 15 osób, plus 3 na chórze i w Piotrkowiczkach 10 osób, plus 3 na chórze.
        • Prosimy też o zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o noszenie maseczek w przestrzeni publicznej i zachowanie odpowiedniej odległości.
        • Do czasu ustania epidemii pogrzeb odprawiamy w dwóch formach. Bezpośrednio na cmentarzu sprawujemy tylko ostatnią stację, a po niej w dniu pogrzebu bez trumny odprawiamy Mszę świętą pogrzebową w kościele parafialnym.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

- w środę  – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

-  w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

7. Dzisiaj  pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego! A w nim m.in. :   i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Kurek z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…  .

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!