1. Dzisiaj z okazji święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem. Serdecznie zapraszamy.
  2.  Informujemy, że nadal obowiązują wszystkie dekrety Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego w związku ze stanem epidemicznym.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, tj. Służba Liturgiczna i wszyscy wierni, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Zwolnieni są tylko duchowni z obowiązku zakrywania twarzy podczas sprawowania kultu religijnego.
  4. Zgodnie z obowiązującymi od 20 kwietnia br., tj. od poniedziałku ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy świętej w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) – informujemy, że w naszym kościele parafialnym po przeliczeniu powierzchni, może uczestniczyć we Mszy świętej 15 osób, plus na 3 na chórze z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą. Natomiast w kościele filialnym w Piotrkowiczkach 10 osób, plus 3 osoby na chórze.
  5. W związku z zaistniałą sytuacją, co do liczby uczestników,  od przyszłej niedzieli aż do odwołania wszystkie Msze święte z Wiszni Małej będą odprawiane także o godzinie 11.00 w Wysokim Kościele.  Intencje, które zostały zamówione w salce zostaną odprawione na tej Mszy świętej.
  6.  W minionym tygodniu, na remont kościoła w Piotrkowiczkach trzy osoby w kopertach złożyły kwotę 500 złotych. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.
  7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy :

- w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

- w piątek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika

- w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach.