29.03.2020                                  V niedziela

1. W związku z wprowadzeniem epidemii w naszym kraju i zaleceniem władz państwowych i kościelnych w naszym kościele plan nabożeństw przedstawia się następująco:
    • Msza święta w Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00 nie będzie odprawiana aż do odwołania;
    • Na koniec Mszy świętej śpiewamy Suplikację: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji w domach wraz z całą rodziną, zwłaszcza do wspólnego różańca o godzinie 20.30;
    • Nabożeństwo w pierwszy czwartek miesiąca w intencji powołań będzie odprawione o godzinie 18.00;
    • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele;
    • Spowiedź święta pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej i nabożeństwa;
    • Od jutra od godziny 15.00 do 16.00 będzie także możliwość ze skorzystania  Sakramentu Spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii Świętej również dla tych, którzy przybędą w stanie łaski uświęcającej. Wykorzystajmy możliwość przyjmowania Sakramentów póki jeszcze istnieje taka możliwość.
    • Prosimy o zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych;
    • Do odwołania zostają zawieszone przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej, Bierzmowania i spotkania grup parafialnych.  Jednocześnie informujemy, że ze względu na niepewność kiedy zakończy się epidemia,  Pierwsza Komunia święta zostaje przeniesiona na wrzesień. Data zostanie podana w późniejszym czasie.

Jeśli ktoś pragnie indywidualnej komunii dla dziecka, prosimy o zgłoszenie się telefonicznie na plebanię.

• Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku udziału w niedzielę i święta nakazane  Mszy świętej oraz o możliwości uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Pamiętajmy, że do dnia 11 kwietnia br. jednorazowo w kościele nie możeprzebywać więcej niż 5 osób nie licząc osób sprawujących posługę.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  2.  Zgodnie z dekretem naszego Arcypasterza z dnia 27 marca br. na czas epidemii nie będzie odwiedzin chorych przed świętami. Jednak odwiedzimy tych, którzy telefonicznie zgłoszą konieczność udzielenia im takiej posługi (tj. bardzo ciężka choroba i  niebezpieczeństwo śmierci).
  3. W przyszłą niedzielę (5 kwietnia) przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej nie będzie poświęcenia i błogosławieństwa palm.
  4.  Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Pierwoszowa, którzy uzbierali 500 złotych i z Wiszni Małej 850 złotych na  kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Jeszcze  raz składamy Bóg zapłać!

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Mędrek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….  .