22.03.2020          IV niedziela

1. W związku z dekretem Arcybiskupa Wrocławskiego Józefa Kupnego z dnia 13 marca br. w naszym kościele w niedzielę i w tygodniu są sprawowane Msze święte według przyjętego porządku, w którym może uczestniczyć do 50 osób. Ograniczenie to obowiązuje również w przypadku sprawowania liturgii pogrzebowej, dlatego w celebracjach żałobnych powinni brać udział włącznie najbliżsi krewni osoby zmarłej.

2. Aby w naszej parafii nie rozwijała się zaraza i inne nieszczęścia, osobiście- my kapłani z własnej inicjatywy- w poniedziałek – 16 marca, poleciliśmy Panu Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie przy Krzyżu każdą wioskę, odmawiając modlitwę i błogosławiąc tymże Sakramentem.

3. Bardzo prosimy aby wszystkie te osoby,  które  nie będą w niedzielę w kościele na Mszy świętej, oraz w piątki na nabożeństwach Drogi Krzyżowej skorzystali z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych w swoich domach.

4. W związku z  wycięciem niektórych drzew i obcięciu odgałęzień, nasze cmentarze parafialne będą teraz jeszcze bardziej narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego w trosce o to, by nie były niszczone groby przez wichurę i korzenie, bardzo prosimy te wszystkie rodziny, które przy grobach swoich zmarłych mają posadzone tuje, aby je wycięli.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele.  Po nabożeństwie – Msza święta.

6.  W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji.  Msze święte zostaną odprawione w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.

7.  Zachęcamy do zakupienia paschalików małych i dużych oraz baranków w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

8. Wszystkich Was, Drodzy Parafianie, zapewniamy o naszej modlitwie oraz zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach rodzinnych i mieszkaniach każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiając różaniec.  Matce Bożej Niepokalanego Serca, Pani naszej Parafii, zawierzamy ten trudny czas, w którym przyszło nam żyć i prosimy, aby wyjednała u Pana Boga powstrzymanie szerzącej się zarazy, zachowała nas w zdrowiu oraz otoczyła płaszczem swej opieki wszystkich chorych, a także opiekujących się nimi.  Ufamy, że ten przeżywany trudny okres przyczyni się do umocnienia naszej wiary w Bożą Opatrzność, pokładania większej nadziei w Panu Bogu i ożywi naszą miłość do Niego i bliźnich.

Zachęcamy do zachowania wielkopostnych postanowień, którymi mogą być np. dobre uczynki względem bliźnich czy też lektura książek religijnych. Niech nam w tym Bóg błogosławi.