08.03.2020              II niedziela
  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach, o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich dorosłych a od poniedziałku, tj. 16 marca dla dzieci. Przewodniczyć im będzie ks. Krzysztof Broda, salwatorianin. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte wielkopostne ćwiczenia. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

3. W najbliższą sobotę, 14 marca Msza święta w Pierwoszowie zostanie odprawiona o godzinie 17.00, w czasie której zostanie wygłoszona nauka rekolekcyjna.

4. Od jutra, tj. poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można będzie składać artykuły spożywcze na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących pomocy na święta Wielkanocne. W miarę możliwości wspomóżcie tych potrzebujących ludzi z naszej parafii.

5. Już dzisiaj informujemy, że w niedziele, 22 i 29 marca przedstawiciele parafialnego Caritas będą zbierać do puszek ofiary pieniężne, które będą przeznaczone na paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Już dzisiaj bardzo Was prosimy o złożenie ofiary na ten zaszczytny cel.

6. Na apel dotyczący naszych cmentarzy po ostatnich wichurach tj. przeprowadzenia gruntownych pielęgnacji (usunięcia drzew lub podcięcia odgałęzień) informujemy, że  takie prace na cmentarzu przy kościele już trwają. Potem będą kontynuowane na drugim cmentarzu. Przypominamy, że koszt tych prac wynosi 16 tysięcy złotych. Wykonawca obiecał, że do świąt Wielkanocnych wykona te prace. Do tej pory w podpisanych z adresem kopertach przyniosły do zakrystii lub kancelarii parafialnej oraz złożyli na tacę 23 osoby. Kwota złożona od tych osób wynosi 2750 złotych. Nadal prosimy aby środki na ten cel przynosić w kopertach do zakrystii lub kancelarii, podpisanych i z adresem i takie podpisane i z adresem składać na tacę. Ponadto pragniemy poinformować, że dwie osoby z Caritas parafialnego poproszone przez nas chodzą w Wiszni Małej po domach, zbierając na ten cel kwotę pieniężną. Jesteśmy im za tą pomoc bardzo wdzięczni i prosimy aby także w innych wioskach znaleźli się takie grupy kwestorów. Dziękujemy tym wszystkim rodzinom, które już złożyli ofiarę nam i tym osobom i złożą w najbliższym czasie.

7. Od dziś można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, duże 14 złotych i baranki z białej czekolady 5 złotych.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowej wielkopostnej lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: „O sile matczynej modlitwy; O niezwykłym muzeum, w którym można dotknąć Jana Pawła II” i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.