01.03.2020      I niedziela
  1. Wielki Post jest szczególnym okresem łaski! Starajmy się przeżyć go właściwie. Zadbajmy o odnowienie naszej modlitwy, o dobrą lekturę, o chwilę ciszy. Niech nie zabraknie jakiegoś wyrzeczenia i czuwania nad sobą. Starajmy się też gorliwiej w tym właśnie czasie okazać serce bliźnim. Modlitwa, post i jałmużna wyjednują nam Boże miłosierdzie!

2. Trudno wyobrazić sobie Wielki Post bez Gorzkich Żali. Wszystkich, którym droga jest Męka Chrystusa zapraszamy na to nabożeństwo dzisiaj i w przyszłą niedzielę Wielkiego Postu w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą świętą o godzinie 10.30 i w Pierwoszowie w sobotę przed Mszą świętą o godzinie 16.30.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy: w piątek o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i o godzinie 18.00 w Wysokim Kościele. Po nabożeństwie – Msza święta.

4. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i wszystkich wiernych rozpoczną się od trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 15 marca.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

6.  W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszamy do kościoła parafialnego wszystkich Parafian na nabożeństwo w intencji powołań o godzinie 18.00. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta za powołanych i o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta dla wszystkich w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

8. W pierwszą sobotę od godziny 9.00 odwiedzimy ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

9.  Spotkanie formacyjne dla ministrantów będzie w najbliższą sobotę, 7 marca o godzinie 11.00 w Wysokim Kościele i o godzinie 12.00 w Piotrkowiczkach. Bardzo zapraszamy także dzieci, które chcą zostać ministrantami.

10.   W przyszłą niedzielę, tj. w drugą niedzielę miesiąca na wszystkich Mszach świętych taca będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach, natomiast po każdej Mszy świętej, będzie też zbierana ofiara pieniężna do puszki na pomoc polskim misjonarzom.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiolettę Łaczmańską z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….  .

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania wielkopostnego numeru Gościa Niedzielnego!

•

• Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.