16.02.2020

VI niedziela       okres zwykły

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. W kościele parafialnym od godziny 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia Mszy świętej o godzinie 16.45. Już dzisiaj prosimy Was Drodzy Parafianie, abyście
    w tym dniu licznie przyszli adorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

2. W najbliższą niedzielę, tj. 23 lutego rozpocznie się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy już dzisiaj wszystkich aby podjęli modlitwę w tej intencji.

3.  Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 2.970 złotych.   Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
    - w  sobotę -  święto Katedry świętego Piotra
    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

5. W związku z ostatnią wichurą, która przeszła nad naszą parafią, informujemy, że pomimo podejmowanej pielęgnacji drzew, jej negatywne skutki nie ominęły naszego cmentarza. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał z powodu działania tego żywiołu. Obiekt, który przynależy do parafii  jest objęty ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej- dotyczy to tylko zdarzeń osób fizycznych. Nie dotyczy innych zdarzeń losowych. W tym wypadku chodzi o groby. Pojedyncze nagrobki mogą być ubezpieczane przez poszczególne osoby prawne (fizyczne) - właścicieli , o ile firma ubezpieczeniowa zgodzi się na taką transakcję. Z naszej z zaciągniętych informacji, nie dotyczy to najczęściej zdarzeń atmosferycznych jedynie wandalizmu czy kradzieży.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II; O seniorach, którzy są bogactwem Kościoła  oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Jest też do zakupienia Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.