02.02.2020 IV niedziela okres zwykły
  1. W dniu dzisiejszym jest zbierana ofiara pieniężna do puszek na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjno- Opiekuńczy w naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do kościoła parafialnego wspólnotę Margaretek, Parafian i Gości modlących się w naszych kościołach na nabożeństwo w intencji powołań o godzinie 18.00, a po nim na Mszę świętą za powołanych i o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej.

5. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji J. Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Kupnego, natomiast  w  sobotę  50 rocznica J. Eminencji Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza- Seniora.  Zachęcamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszych Pasterzy naszej Archidiecezji.

6. W przyszłą niedzielę, 09  lutego, tj. w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę ze wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Prosimy Was ofiarność na ten cel.

7. Dziękujemy mieszkańcom Mienic i Piotrkowiczek za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowych w kościele filialnym w Piotrkowiczkach i za przygotowanie świątyni do dzisiejszej Eucharystii.

8.  W  tym  tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. W tym dniu po Mszy świętej będzie udzielenie błogosławieństwa św. Błażeja.
    - w środę – wspomnienie świętej  Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pobłogosławimy chleb i wodę
    - w  czwartek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

9. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Następnie z racji wspomnienia świętego Błażeja, patrona od chorób gardła udzielimy błogosławieństwa.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowej  lektury Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.