19.01.2020 II niedziela
OKRES ZWYKŁY
  1. W dniu dzisiejszym od godziny 14.30 odwiedzimy jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie.

2. Od jutra Msze święte będą odprawiane w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. W Piotrkowiczkach w piątek o godzinie 17.30 i w Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00. Natomiast kancelaria będzie czynna od wtorku do piątku od godziny 19.00 do 20.00.

3. W poniedziałek, 20 stycznia o godzinie 19.15 w świetlicy obok kościoła parafialnego odbędzie się spotkanie opłatkowe dla  ministrantów i lektorów i ich Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

4. Ksiądz Dariusz wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za ofiary złożone podczas kolędy.

5. W czwartek zakończyliśmy doroczne odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolędę. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za to, że przyjęliście nas do swoich domów z wiarą, pobożnością i serdecznością. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary materialne. Szczególne podziękowania składamy za Wasze zainteresowanie naszą parafią oraz za  życzliwość i gościnność. Niech Boże błogosławieństwo, o które prosiliśmy w czasie odwiedzin kolędowych pozostanie w Waszych Rodzinach i mieszkaniach. Wszystkim tym rodzinom, które nas przyjęły składamy serdeczne Bóg zapłać! Szczególną wdzięcznością dla ofiarodawców na kolędzie będzie ofiara Mszy świętej, która zostanie odprawiona w dniu 25 stycznia o godzinie 18.30.

6.  Spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania będzie w tym tygodniu w następujących terminach: dziewczęta w czwartek (23 stycznia); chłopcy w piątek (24 stycznia). O godzinie 18.30 Msza święta i po niej nauka na plebanii.

7. Informujemy, że taca zbierana na wszystkich Mszach świętych w zeszłą niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 3.040 złotych. Wszystkim tym osobom, którzy złożyli ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
    - we   wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
    - w piątek  – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
    - w sobotę  –  święto – Nawrócenie św. Pawła Apostoła
    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru  Gościa Niedzielnego. A w nim m.in.: Skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu; Reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża i wiele innych ciekawych artykułów.  Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci, w którym znajduje się plakat z Dawidem Kubackim

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.