Święto Chrztu Pańskiego

(Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego)

12.01.2020
  1. Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jutro w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polskim zwyczajem, do drugiego lutego (czyli święta Ofiarowania Pańskiego) pozostawimy w kościele żłóbek i choinki, a także będziemy jeszcze śpiewać kolędy.
  2. Msza święta w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast w piątek będzie Msza święta w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30 oraz w sobotę o godz. 17.00 w Pierwoszowie i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.
  3. Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu będzie czynna od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 11.00. W piątek od godziny 19.00 do 20.00.
  4. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do czwartku o godz. 15.30):
    - w poniedziałekPiotrkowiczki (ulice: Wzgórz Trzebnickich, Słoneczna i Spacerowa) – jeden kapłan od Wzgórz Trzebnickich; drugi – od państwa Tul
    - we wtorek Piotrkowiczki – (pozostałe ulice; jeden kapłan od ul. Sadowej; drugi – od ulicy Widokowej)
    - w środę Pierwoszów (ulice: Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska)- jeden kapłan od ul. Lipowej; drugi- od państwa Brewka)
    - w czwartek- Pierwoszów (ulice: Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska) – jeden kapłan od lasu; drugi od państwa Pawła Kowalczyka przy ul. Wrocławskiej)
  5. Informujemy, że w sobotę, tj. 18 stycznia i w przyszłą niedzielę, tj. 19 stycznia chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku do godziny 14.00, natomiast w piątek do godziny 18.00.
  6. W sobotę - 18 stycznia rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Pitułę z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……  .

Drodzy Parafianie! Dziękujemy Wam za to spotkanie wokół Jezusa i za wszelkie dobro! Życzymy spokojnej  niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia!